Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100305767ESR461-711070

Duftrankevej 153, 4 tv

5200 Odense V
Odense Vestermarken, Odense Jorder, 1akx (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2021

Areal

Beboelsesareal73 m²

Få alle informationer om Duftrankevej 153, 4. tv, 5200 Odense V på Resights. Se lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Duftrankevej 153, 4. tv, 5200 Odense V. Den 1. maj 2020 fandt den seneste transaktion sted, da Ejendomsselskabet Gartnerparken Odense A/S sikrede sig lejligheden i en mageskifte til en værdi á 0 kr.

Fakta om Duftrankevej 153, 4. tv, 5200 Odense V

Ejerlejligheden ligger på Duftrankevej 153, 4. tv, 5200 Odense V. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 73 m², hvoraf 65 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 5 plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 0 kr. i den seneste tinglyste handel d. 1. maj 2020. Det giver en kvadratmeterpris på 0 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Ejendomsselskabet Gartnerparken Odense A/S, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Lars Dige er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 10,000 %-15,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der tre led. Den officielle ejer har i alt 50 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 90,3 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Claus Rosendahl Rasmussen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Lars Dige i alt 159 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Ejendomsselskabet Gartnerparken Odense A/S ejer Duftrankevej 153, 4. tv, 5200 Odense V.

Den primære bygning blev bygget i 2021 på Duftrankevej 153, 4. tv, 5200 Odense V.

Prisen var 0 kr., da Duftrankevej 153, 4. tv, 5200 Odense V senest blev handlet i 2020.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis