Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100918864

Dronningensgade 16C, 2

9800 Hjørring
Hjørring Bygrunde, 25bi (Byzone)
Ejerlejlighed: Bolig i etageejendom, flerfamiliehus eller to-familiehus
Satellitbillede af ejendommen på Dronningensgade 16C,  2, 9800 Hjørring

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Dronningensgade 16C, 2. 2, 9800 Hjørring. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Dronningensgade 16C, 2. 2, 9800 Hjørring. Den 15. maj 2025 fandt den seneste transaktion sted, da Leon Holding Vrå ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 9,92 mio. kr.

Fakta om Dronningensgade 16C, 2. 2, 9800 Hjørring

Ejerlejligheden er beliggende på Dronningensgade 16C, 2. 2, 9800 Hjørring. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 92 m², hvoraf 81 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 4 etager. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejlighedens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 15. maj 2025, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 9,92 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Leon Holding Vrå ApS købte lejligheden af Kimbo Byg ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 20.338 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Leon Holding Vrå ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Kim Andersen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 65 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 6,2 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Arne Lindhardt Andersen, der også fungerer som direktør.

Hvem ejer Dronningensgade 16C, 2. 2, 9800 Hjørring?

Leon Holding Vrå ApS ejer Dronningensgade 16C, 2. 2, 9800 Hjørring.

Hvornår blev Dronningensgade 16C, 2. 2, 9800 Hjørring bygget?

Den primære bygning blev bygget i 2025 på Dronningensgade 16C, 2. 2, 9800 Hjørring.

Hvad er Dronningensgade 16C, 2. 2, 9800 Hjørring værd?

Prisen var 9,92 mio. kr., da Dronningensgade 16C, 2. 2, 9800 Hjørring senest blev handlet i 2025.

Opførselsår
2025
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (0 bygninger)
0 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
92 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?