kommunerne nedenfor.
Dronningensgade 12G, 2
9800 HjørringResights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Dronningensgade 12G, 5. 2, 9800 Hjørring. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Dronningensgade 12G, 5. 2, 9800 Hjørring finder du lejligheden.
Fakta om Dronningensgade 12G, 5. 2, 9800 Hjørring
Ejerlejligheden er placeret på Dronningensgade 12G, 5. 2, 9800 Hjørring. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 121 m², hvoraf 118 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 6 etager. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Kimbo Byg ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Asal Heydari Chapman er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 20,000 %-25,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 60 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 198 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Arne Lindhardt Andersen, der også opererer som administrerende direktør.
Hvem ejer Dronningensgade 12G, 5. 2, 9800 Hjørring?
Kimbo Byg ApS ejer Dronningensgade 12G, 5. 2, 9800 Hjørring.
Hvornår blev Dronningensgade 12G, 5. 2, 9800 Hjørring opført?
Den primære bygning blev opført i 2022 på Dronningensgade 12G, 5. 2, 9800 Hjørring.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.