Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Drejet 40F, Spodsbj Drej, 5900 Rudkøbing. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Drejet 40F, Spodsbj Drej, 5900 Rudkøbing ligger ejendommen. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 673.000 kr.
Fakta om Drejet 40F, Spodsbj Drej, 5900 Rudkøbing
Fritidsejendommen ligger placeret på Drejet 40F, Spodsbj Drej, 5900 Rudkøbing og har et samlet bygningsareal á 53 m². Ejendommen fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 53 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Kigger man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af metal. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til fritidsformål (feriehus). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 673.000 kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Drejet 40F, Spodsbj Drej, 5900 Rudkøbing.
Den primære bygning blev bygget i 2017 på Drejet 40F, Spodsbj Drej, 5900 Rudkøbing.
673.000 kr. er vurdering på Drejet 40F, Spodsbj Drej, 5900 Rudkøbing.