Få alle informationer om Denderupvej 24, Vester Egede, 4690 Haslev på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Denderupvej 24, Vester Egede, 4690 Haslev. I 1827 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 76 m² på en 1.614 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,04 mio. kr.
Fakta om Denderupvej 24, Vester Egede, 4690 Haslev
Villaen er placeret på Denderupvej 24, Vester Egede, 4690 Haslev og har et samlet bygningsareal på 76 m². Hovedbygningen er bygget i 1827 og er lokaliseret på en 1.614 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 76 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og intet vandskyllende toilet. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af bindingsværk, mens tagmaterialet består af stråtag. Ejendommen anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.525 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Villaen er af det offentlige vurderet til 1,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,04 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er ejet af GISSELFELD KLOSTER, der hovedsageligt beskæftiger sig med blandet landbrugsdrift. Ejeren besidder i alt 126 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 219 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jens Ole Claudi Risom, der også opererer som direktør.
Ofte stillede spørgsmål
GISSELFELD KLOSTER ejer Denderupvej 24, Vester Egede, 4690 Haslev.
Enhedens BBR-areal er 76 m² på Denderupvej 24, Vester Egede, 4690 Haslev.
Den primære bygning blev bygget i 1827 på Denderupvej 24, Vester Egede, 4690 Haslev.
1,5 mio. kr. er vurdering på Denderupvej 24, Vester Egede, 4690 Haslev.