kommunerne nedenfor.
Degnejorden 3
4320 LejreResights giver dig alle oplysninger om huset på Degnejorden 3, Højby, 4320 Lejre. Undersøg husets seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Degnejorden 3, Højby, 4320 Lejre finder du huset. I 2024 blev huset opført og har i dag et bygningsareal á 63 m² på en 108 m² stor grund.
Fakta om Degnejorden 3, Højby, 4320 Lejre
Rækkehuset ligger på Degnejorden 3, Højby, 4320 Lejre og har et samlet bygningsareal på 63 m². Den primære bygning er bygget i 2024 og er lokaliseret på en 108 m² stor grund. Huset fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 125 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Huset er bygget i ét plan. Der er desuden en udnyttet tagetage, der udgør 62 m². I forhold til rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Bygningen fik senest i 2024 tildelt et energimærke A2015, og husets årlige energiforbrug er beregnet til kr. 3600. Husets primære anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af COBO X Ejendomme P/S, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Core Bolig X Kommanditaktieselskab er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 334 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 1,4 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Casper Elmelund Abild, der også agerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Core Bolig X Kommanditaktieselskab i alt 358 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Degnejorden 3, Højby, 4320 Lejre?
COBO X Ejendomme P/S ejer Degnejorden 3, Højby, 4320 Lejre.
Hvad er BBR-arealet på Degnejorden 3, Højby, 4320 Lejre?
Enhedens BBR-areal er 125 m² på Degnejorden 3, Højby, 4320 Lejre.
Hvornår blev Degnejorden 3, Højby, 4320 Lejre opført?
Den primære bygning blev bygget i 2024 på Degnejorden 3, Højby, 4320 Lejre.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.