Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE390282ESR849-072720

Danmarksgade 60

9690 Fjerritslev
Jammerbugt Fjerritslev By, Kollerup, 20au (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1988

Areal

Beboelsesareal60 m²

Få alle oplysninger om Danmarksgade 60, 9690 Fjerritslev på Resights. Se lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Danmarksgade 60, 9690 Fjerritslev. Den 27. maj 2014 fandt den seneste handel sted, da A.K.T.S. BOLIGUDLEJNING ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 6,9 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 360.000 kr., hvoraf grunden udgør 69.000 kr.

Fakta om Danmarksgade 60, 9690 Fjerritslev

Ejerlejligheden ligger på Danmarksgade 60, 9690 Fjerritslev. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 60 m², hvoraf 106 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.399 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 27. maj 2014, hvor værdiansættelsen var 6,9 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor A.K.T.S. BOLIGUDLEJNING ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 7.012 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 360.000 kr., hvoraf grunden udgør 69.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af A.K.T.S. BOLIGUDLEJNING ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden finansiel formidling i.a.n., mens Allan Langgaard Kær er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 14 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 6,95 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Allan Langgaard Kær, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Allan Langgaard Kær i alt 15 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

A.K.T.S. BOLIGUDLEJNING ApS ejer Danmarksgade 60, 9690 Fjerritslev.

Den primære bygning blev opført i 1988 på Danmarksgade 60, 9690 Fjerritslev.

Prisen var 6,9 mio. kr., da Danmarksgade 60, 9690 Fjerritslev senest blev handlet i 2014.

360.000 kr. er vurdering på Danmarksgade 60, 9690 Fjerritslev.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis