Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5368602ESR330-017640

Danasvej 7A

4200 Slagelse
Slagelse Slagelse Markjorder, 36t (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1930
Bebyggelsesprocent25%

Areal

Grundareal841 m²
Bygningsareal119 m²
Beboelsesareal194 m²
Areal af udnyttet tagetage83 m²
Areal af kælder70 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Danasvej 7A, 4200 Slagelse. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Danasvej 7A, 4200 Slagelse. I 1930 blev ejendommen opført med et bygningsareal på 119 m² på en 841 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 22. november 2024, hvor NN Ejendomsinvest ApS sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2,4 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,1 mio. kr., hvoraf grunden udgør 520.000 kr.

Fakta om Danasvej 7A, 4200 Slagelse

Beboelsesejendommen er placeret på Danasvej 7A, 4200 Slagelse og består af to bygninger med et samlet bygningsareal på 119 m² fordelt på tre beboelsesenheder. Den primære bygning er opført i 1930 og er lokaliseret på en 841 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er i øvrigt ekstra arealer, der i alt er 153 m² (udnyttet tagetage 83 m², kælder 70 m²). Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 13.156 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 22. november 2024, hvor værdiansættelsen var 2,4 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor NN Ejendomsinvest ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 11.320 kr. Beboelsesejendommen er af det offentlige vurderet til 2,1 mio. kr., hvoraf grunden udgør 520.000 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af NN Ejendomsinvest ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Nicolai Lund Hansen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til beboelsesejendommen er der to led. Den officielle ejer har i alt fire ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 10,8 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Nicholas Vinderslev Frese, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Nicolai Lund Hansen i alt fem ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

NN Ejendomsinvest ApS ejer Danasvej 7A, 4200 Slagelse.

Ejendommens BBR-areal er 119 m² på Danasvej 7A, 4200 Slagelse.

Den primære bygning blev bygget i 1930 på Danasvej 7A, 4200 Slagelse.

Prisen var 2,4 mio. kr., da Danasvej 7A, 4200 Slagelse senest blev handlet i 2024.

2,1 mio. kr. er vurdering på Danasvej 7A, 4200 Slagelse.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis