Gennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Danas Have 25, 4. 1, 4200 Slagelse. Se lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Danas Have 25, 4. 1, 4200 Slagelse kan du finde lejligheden.
Fakta om Danas Have 25, 4. 1, 4200 Slagelse
Ejerlejligheden ligger på Danas Have 25, 4. 1, 4200 Slagelse. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 43 m², mens det tinglyste areal udgør 37 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 5 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af levende tage. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af PFA Boliger Slagelse A/S, der primært beskæftiger sig med opførelse af bygninger, mens PFA HOLDING A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der tre led. Den officielle ejer har i alt 325 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 369 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Michael Hansen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har PFA HOLDING A/S i alt 6.101 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
PFA Boliger Slagelse A/S ejer Danas Have 25, 4. 1, 4200 Slagelse.
Den primære bygning blev bygget i 2024 på Danas Have 25, 4. 1, 4200 Slagelse.