kommunerne nedenfor.
Damstien 3, 8
6000 KoldingResights giver dig alle informationer om lejligheden på Damstien 3, 2. 8, Bramdrupdam, 6000 Kolding. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Damstien 3, 2. 8, Bramdrupdam, 6000 Kolding. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,69 mio. kr., hvoraf grunden udgør 845.000 kr.
Fakta om Damstien 3, 2. 8, Bramdrupdam, 6000 Kolding
Ejerlejligheden er placeret på Damstien 3, 2. 8, Bramdrupdam, 6000 Kolding. Lejligheden fordeler sig på 4 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 160 m², hvoraf 137 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 3 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.818 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,69 mio. kr., hvoraf grunden udgør 845.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af DNG Invest ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Hans-Henrik Lorentzen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 20 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 30,3 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Hans-Henrik Lorentzen, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Hans-Henrik Lorentzen i alt 28 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Damstien 3, 2. 8, Bramdrupdam, 6000 Kolding?
DNG Invest ApS ejer Damstien 3, 2. 8, Bramdrupdam, 6000 Kolding.
Hvornår blev Damstien 3, 2. 8, Bramdrupdam, 6000 Kolding bygget?
Den primære bygning blev opført i 2013 på Damstien 3, 2. 8, Bramdrupdam, 6000 Kolding.
Hvad er Damstien 3, 2. 8, Bramdrupdam, 6000 Kolding vurderet til?
2,69 mio. kr. er vurdering på Damstien 3, 2. 8, Bramdrupdam, 6000 Kolding.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.