Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5447400ESR440-005258

Damgårds Alle 77

5300 Kerteminde
Kerteminde Over Kærby, Kerteminde Jorder, 4p (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1978
Bebyggelsesprocent17%

Areal

Grundareal738 m²
Bygningsareal127 m²
Beboelsesareal127 m²

Få alle informationer om Damgårds Alle 77, 5300 Kerteminde på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Damgårds Alle 77, 5300 Kerteminde finder du ejendommen. I 1978 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 127 m² på en 738 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 25. februar 1979, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 970.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,41 mio. kr., hvoraf grunden udgør 483.000 kr.

Fakta om Damgårds Alle 77, 5300 Kerteminde

Villaen har et samlet bygningsareal á 127 m² og ligger placeret på Damgårds Alle 77, 5300 Kerteminde. Den primære bygning er bygget i 1978 og er lokaliseret på en 738 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 127 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.223 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 970.000 kr. i den seneste tinglyste transaktion d. 25. februar 1979. Det giver en kvadratmeterpris på 7.637 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,41 mio. kr., hvoraf grunden udgør 483.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Damgårds Alle 77, 5300 Kerteminde.

Enhedens BBR-areal er 127 m² på Damgårds Alle 77, 5300 Kerteminde.

Den primære bygning blev bygget i 1978 på Damgårds Alle 77, 5300 Kerteminde.

Prisen var 970.000 kr., da Damgårds Alle 77, 5300 Kerteminde senest blev handlet i 1979.

1,41 mio. kr. er vurdering på Damgårds Alle 77, 5300 Kerteminde.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis