Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2300326ESR260-002337

Dalsvinget 12

3310 Ølsted
Halsnæs St. Havelse By, Ølsted, 14cb (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1968
Bebyggelsesprocent5%

Areal

Grundareal1.242 m²
Bygningsareal60 m²
Beboelsesareal60 m²

Få alle informationer om Dalsvinget 12, 3310 Ølsted på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Dalsvinget 12, 3310 Ølsted finder du ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 60 m² og blev opført i 1968 på en 1.242 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 18. oktober 2019, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 805.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,14 mio. kr., hvoraf grunden udgør 645.000 kr.

Fakta om Dalsvinget 12, 3310 Ølsted

Fritidsejendommen er beliggende på Dalsvinget 12, 3310 Ølsted og har et samlet bygningsareal á 60 m². Enheden er bygget i 1968 og befinder sig på en 1.242 m² stor grund. Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 60 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes primært til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 9.200 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 18. oktober 2019, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 805.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 13.416 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,14 mio. kr., hvoraf grunden udgør 645.000 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Dalsvinget 12, 3310 Ølsted.

Enhedens BBR-areal er 60 m² på Dalsvinget 12, 3310 Ølsted.

Den primære bygning blev bygget i 1968 på Dalsvinget 12, 3310 Ølsted.

Prisen var 805.000 kr., da Dalsvinget 12, 3310 Ølsted senest blev handlet i 2019.

1,14 mio. kr. er vurdering på Dalsvinget 12, 3310 Ølsted.

Prøv gratis

Prøv gratis