kommunerne nedenfor.
Dådyrvej 1
6000 KoldingFå alle informationer om Dådyrvej 1, Strandhuse, 6000 Kolding på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er placeret på Dådyrvej 1, Strandhuse, 6000 Kolding. Ejendommen har et bygningsareal á 154 m² og blev opført i 1976 på en 1.350 m² stor grund. Den sidste transaktion fandt sted den 1. marts 2005, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen via en familieoverdragelse til en værdi á 1,4 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,21 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,02 mio. kr.
Fakta om Dådyrvej 1, Strandhuse, 6000 Kolding
Villaen ligger placeret på Dådyrvej 1, Strandhuse, 6000 Kolding og har et samlet bygningsareal på 154 m². Den primære bygning er opført i 1976 og er lokaliseret på en 1.350 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 154 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af letbetonsten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 21.488 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 1. marts 2005, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,4 mio. kr. i en familieoverdragelse, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 9.090 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,21 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,02 mio. kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Dådyrvej 1, Strandhuse, 6000 Kolding?
En eller flere privat(e) ejer Dådyrvej 1, Strandhuse, 6000 Kolding.
Hvor stor er Dådyrvej 1, Strandhuse, 6000 Kolding?
Enhedens BBR-areal er 154 m² på Dådyrvej 1, Strandhuse, 6000 Kolding.
Hvornår blev Dådyrvej 1, Strandhuse, 6000 Kolding bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1976 på Dådyrvej 1, Strandhuse, 6000 Kolding.
Hvad er Dådyrvej 1, Strandhuse, 6000 Kolding's værdi?
Prisen var 1,4 mio. kr., da Dådyrvej 1, Strandhuse, 6000 Kolding senest blev handlet i 2005.
Hvad er Dådyrvej 1, Strandhuse, 6000 Kolding vurderet til?
2,21 mio. kr. er vurdering på Dådyrvej 1, Strandhuse, 6000 Kolding.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.