Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE426928ESR101-026588

Constantin Hansens Gade 18, 2 tv

1799 København V
København Udenbys Vester Kvarter, København, 1218e (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2018

Areal

Beboelsesareal103 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Constantin Hansens Gade 18, 2. tv, 1799 København V. Se lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Constantin Hansens Gade 18, 2. tv, 1799 København V. Den 22. april 2020 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 5,17 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 5,02 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,46 mio. kr.

Fakta om Constantin Hansens Gade 18, 2. tv, 1799 København V

Ejerlejligheden er beliggende på Constantin Hansens Gade 18, 2. tv, 1799 København V. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 103 m², mens det tinglyste areal udgør 92 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 5 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 13.988 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 22. april 2020, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 5,17 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 50.218 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 5,02 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,46 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Constantin Hansens Gade 18, 2. tv, 1799 København V.

Den primære bygning blev opført i 2018 på Constantin Hansens Gade 18, 2. tv, 1799 København V.

Prisen var 5,17 mio. kr., da Constantin Hansens Gade 18, 2. tv, 1799 København V senest blev handlet i 2020.

5,02 mio. kr. er vurdering på Constantin Hansens Gade 18, 2. tv, 1799 København V.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis