Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100160687ESR219-142990

Cirkelbuen 26

3400 Hillerød
Hillerød Ullerød By, Ullerød, 3æø (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2020
Bebyggelsesprocent25%

Areal

Grundareal915 m²
Bygningsareal229 m²

Få alle informationer om Cirkelbuen 26, 3400 Hillerød på Resights. Se ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Cirkelbuen 26, 3400 Hillerød findes ejendommen. I 2020 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 229 m² på en 915 m² stor grund. Den 26. maj 2026 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 8,6 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 6,14 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,97 mio. kr.

Fakta om Cirkelbuen 26, 3400 Hillerød

Villaen har et samlet bygningsareal på 229 m² og ligger placeret på Cirkelbuen 26, 3400 Hillerød. Hovedbygningen er bygget i 2020 og befinder sig på en 915 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Bygningen blev senest i 2020 tildelt et energimærke A2020, og ejendommens årlige energiforbrug er beregnet til kr. 6800. Den primære anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 15.241 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 26. maj 2026, hvor værdiansættelsen på villaen var 8,6 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 37.554 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 6,14 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,97 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Cirkelbuen 26, 3400 Hillerød.

Enhedens BBR-areal er 0 m² på Cirkelbuen 26, 3400 Hillerød.

Den primære bygning blev opført i 2020 på Cirkelbuen 26, 3400 Hillerød.

Prisen var 8,6 mio. kr., da Cirkelbuen 26, 3400 Hillerød senest blev handlet i 2026.

6,14 mio. kr. er vurdering på Cirkelbuen 26, 3400 Hillerød.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis