Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Chr. Møllers Vej 6A, 9990 Skagen. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Chr. Møllers Vej 6A, 9990 Skagen finder du ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 283 m² og blev konstrueret i 1987 på den 1.125 m² store grund.
Fakta om Chr. Møllers Vej 6A, 9990 Skagen
Ferieejendommen er placeret på Chr. Møllers Vej 6A, 9990 Skagen og består af tre bygninger med et samlet bygningsareal på 283 m² fordelt på syv beboelsesenheder. Hovedbygningen er opført i 1987 og befinder sig på en 1.125 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Der er desuden en udnyttet tagetage, der består af 206 m². Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Hovedbygningen fik senest i 2025 tildelt et energimærke D. Ejendommen benyttes hovedsageligt til fritidsformål (ferielejligheder). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.
Ejerinfo
Ferieejendommen er ejet af Opdelt i ejerlejligheder.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Chr. Møllers Vej 6A, 9990 Skagen.
Ejendommens BBR-areal er 283 m² på Chr. Møllers Vej 6A, 9990 Skagen.
Den primære bygning blev opført i 1987 på Chr. Møllers Vej 6A, 9990 Skagen.