kommunerne nedenfor.
Ceresbyen 65, 1
8000 Aarhus CVed hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Ceresbyen 65, 2. 1, 8000 Aarhus C. Se lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Ceresbyen 65, 2. 1, 8000 Aarhus C ligger lejligheden.
Fakta om Ceresbyen 65, 2. 1, 8000 Aarhus C
Ejerlejligheden er placeret på Ceresbyen 65, 2. 1, 8000 Aarhus C. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 72 m², mens det tinglyste areal udgør 62 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 7 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af P/S PKAE Ejendom, der hovedsageligt beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens A. ENGGAARD HOLDING A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 50,000 %-60,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Den officielle ejer besidder i alt 3.304 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 8,04 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Asger Enggaard, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har A. ENGGAARD HOLDING A/S i alt 4.001 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Ceresbyen 65, 2. 1, 8000 Aarhus C?
P/S PKAE Ejendom ejer Ceresbyen 65, 2. 1, 8000 Aarhus C.
Hvornår blev Ceresbyen 65, 2. 1, 8000 Aarhus C bygget?
Den primære bygning blev opført i 2018 på Ceresbyen 65, 2. 1, 8000 Aarhus C.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.