Få alle informationer om Ceresbyen 4D, 3. 1, 8000 Aarhus C på Resights. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er lokaliseret på Ceresbyen 4D, 3. 1, 8000 Aarhus C. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,13 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1 mio. kr.
Fakta om Ceresbyen 4D, 3. 1, 8000 Aarhus C
Ejerlejligheden er beliggende på Ceresbyen 4D, 3. 1, 8000 Aarhus C. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 52 m², hvoraf 44 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 6 etager. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden anvendes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.038 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,13 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af A.E. STUBKJÆR 9 A/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Stubkjær Family Group ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 233 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 586 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Asger Enggaard, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Stubkjær Family Group ApS i alt 325 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
A.E. STUBKJÆR 9 A/S ejer Ceresbyen 4D, 3. 1, 8000 Aarhus C.
Den primære bygning blev opført i 2017 på Ceresbyen 4D, 3. 1, 8000 Aarhus C.
2,13 mio. kr. er vurdering på Ceresbyen 4D, 3. 1, 8000 Aarhus C.