kommunerne nedenfor.
Ceresbyen 45, 3
8000 Aarhus CGennem Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Ceresbyen 45, 2. 3, 8000 Aarhus C. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Ceresbyen 45, 2. 3, 8000 Aarhus C.
Fakta om Ceresbyen 45, 2. 3, 8000 Aarhus C
Ejerlejligheden er beliggende på Ceresbyen 45, 2. 3, 8000 Aarhus C. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 78 m², hvoraf 69 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 5 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af P/S PKAE Ejendom, der først og fremmest beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens A. ENGGAARD HOLDING A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 50,000 %-60,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Den officielle ejer har i alt 3.304 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 8,04 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Asger Enggaard, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har A. ENGGAARD HOLDING A/S i alt 4.001 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Ceresbyen 45, 2. 3, 8000 Aarhus C?
P/S PKAE Ejendom ejer Ceresbyen 45, 2. 3, 8000 Aarhus C.
Hvornår blev Ceresbyen 45, 2. 3, 8000 Aarhus C bygget?
Den primære bygning blev opført i 2018 på Ceresbyen 45, 2. 3, 8000 Aarhus C.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.