Få alle oplysninger om Carit Etlars Alle 27T, 6700 Esbjerg på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Carit Etlars Alle 27T, 6700 Esbjerg.
Fakta om Carit Etlars Alle 27T, 6700 Esbjerg
Industriejendommen er placeret på Carit Etlars Alle 27T, 6700 Esbjerg og består af én bygning på seks m² fordelt på én erhvervsenhed.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af "andet materiale" mens tagmaterialet består af "andet materiale". Ejendommens primære anvendelse er til energi og forsyning. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af N1 A/S, der først og fremmest beskæftiger sig med distribution af elektricitet, mens Norlys a.m.b.a. er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der tre led. Den officielle ejer har i alt 1.531 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 13,66 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lise Søgård Bering, der også agerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Norlys a.m.b.a. i alt 2.802 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
N1 A/S ejer Carit Etlars Alle 27T, 6700 Esbjerg.
Den primære bygning blev bygget i 2017 på Carit Etlars Alle 27T, 6700 Esbjerg.