Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4429901ESR760-021906

Byvejen 10

6950 Ringkøbing
Ringkøbing-Skjern Degneboligen, Ølstrup, 1q (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1968
Bebyggelsesprocent29%

Areal

Grundareal1.500 m²
Bygningsareal429 m²
Beboelsesareal123 m²

Få alle informationer om Byvejen 10, Ølstrup, 6950 Ringkøbing på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Byvejen 10, Ølstrup, 6950 Ringkøbing. I 1968 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 429 m² på en 1.500 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 1. juli 2004, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 626.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,02 mio. kr., hvoraf grunden udgør 223.000 kr.

Fakta om Byvejen 10, Ølstrup, 6950 Ringkøbing

Villaen har et samlet bygningsareal på 429 m² og ligger på Byvejen 10, Ølstrup, 6950 Ringkøbing. Bygningen, der er bygget i 1968, blev senest istandsat i 1986 og ligger på en 1.500 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 123 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.709 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 1. juli 2004, hvor værdiansættelsen på villaen var 626.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 1.459 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,02 mio. kr., hvoraf grunden udgør 223.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Byvejen 10, Ølstrup, 6950 Ringkøbing.

Enhedens BBR-areal er 123 m² på Byvejen 10, Ølstrup, 6950 Ringkøbing.

Den primære bygning blev bygget i 1968 på Byvejen 10, Ølstrup, 6950 Ringkøbing.

Prisen var 626.000 kr., da Byvejen 10, Ølstrup, 6950 Ringkøbing senest blev handlet i 2004.

1,02 mio. kr. er vurdering på Byvejen 10, Ølstrup, 6950 Ringkøbing.

Prøv gratis

Prøv gratis