Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3024619ESR479-202147

Byvej 25

5892 Gudbjerg Sydfyn
Svendborg Gudbjerg By, Gudbjerg, 23bq (Byzone) Restaurant/café
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1964
Bebyggelsesprocent14%

Areal

Grundareal1.507 m²
Bygningsareal214 m²
Beboelsesareal96 m²
Erhvervsareal110 m²

Få alle informationer om Byvej 25, 5892 Gudbjerg Sydfyn på Resights. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Byvej 25, 5892 Gudbjerg Sydfyn ligger ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 214 m² og blev konstrueret i 1964 på den 1.507 m² store grund. Den seneste handel fandt sted den 1. juli 2024, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 825.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 950.000 kr., hvoraf grunden udgør 369.300 kr.

Fakta om Byvej 25, 5892 Gudbjerg Sydfyn

Industriejendommen er beliggende på Byvej 25, 5892 Gudbjerg Sydfyn og består af to bygninger med et samlet bygningsareal på 214 m² udgjort af en beboelsesenhed og en erhvervsenhed. Hovedbygningen er bygget i 1964 og er beliggende på en 1.507 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes hovedsageligt til servicevirksomhed og/eller hotel. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 7.283 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 1. juli 2024, hvor værdiansættelsen på industriejendommen var 825.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 3.855 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 950.000 kr., hvoraf grunden udgør 369.300 kr.

Ejerinfo

Industriejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Byvej 25, 5892 Gudbjerg Sydfyn.

Ejendommens BBR-areal er 214 m² på Byvej 25, 5892 Gudbjerg Sydfyn.

Den primære bygning blev bygget i 1964 på Byvej 25, 5892 Gudbjerg Sydfyn.

Prisen var 825.000 kr., da Byvej 25, 5892 Gudbjerg Sydfyn senest blev handlet i 2024.

950.000 kr. er vurdering på Byvej 25, 5892 Gudbjerg Sydfyn.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis