Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Byhøjparken 134, 1. th, 8380 Trige. Se lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er placeret på Byhøjparken 134, 1. th, 8380 Trige. Den 5. september 2025 fandt den seneste transaktion sted, da JNL Ejendomme Aps erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 26,9 mio. kr.
Fakta om Byhøjparken 134, 1. th, 8380 Trige
Ejerlejligheden er placeret på Byhøjparken 134, 1. th, 8380 Trige. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 93 m², mens det tinglyste areal udgør 88 m².
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 2 etager. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 5. september 2025, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 26,9 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor JNL Ejendomme Aps købte lejligheden af Bertasminde Udlejning E6 ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 21.658 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af JNL Ejendomme Aps, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Lars Christian Vejrup er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 32 ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Lars Christian Vejrup, der også fungerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Lars Christian Vejrup i alt 174 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
JNL Ejendomme Aps ejer Byhøjparken 134, 1. th, 8380 Trige.
Den primære bygning blev bygget i 2024 på Byhøjparken 134, 1. th, 8380 Trige.
Prisen var 26,9 mio. kr., da Byhøjparken 134, 1. th, 8380 Trige senest blev handlet i 2025.