Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100807726

Byhøjparken 104

8380 Trige
Trige By, Trige, 16bh (Byzone)
Ejerlejlighed: Bolig i etageejendom, flerfamiliehus eller to-familiehus
Satellitbillede af ejendommen på Byhøjparken 104, 8380 Trige

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Byhøjparken 104, 8380 Trige. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Byhøjparken 104, 8380 Trige. Den seneste transaktion fandt sted den 5. september 2025, hvor JNL Ejendomme Aps erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 39,2 mio. kr.

Fakta om Byhøjparken 104, 8380 Trige

Ejerlejligheden er placeret på Byhøjparken 104, 8380 Trige. Lejligheden har 4 værelser og har et BBR-areal på 95 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 5. september 2025, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 39,2 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor JNL Ejendomme Aps købte lejligheden af Bertasminde Udlejning E5 ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 21.319 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af JNL Ejendomme Aps, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Lars Christian Vejrup er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 32 ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Lars Christian Vejrup, der også fungerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Lars Christian Vejrup i alt 176 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Byhøjparken 104, 8380 Trige?

JNL Ejendomme Aps ejer Byhøjparken 104, 8380 Trige.

Hvornår blev Byhøjparken 104, 8380 Trige bygget?

Den primære bygning blev opført i 2024 på Byhøjparken 104, 8380 Trige.

Hvad er prisen på Byhøjparken 104, 8380 Trige?

Prisen var 39,2 mio. kr., da Byhøjparken 104, 8380 Trige senest blev handlet i 2025.

Opførselsår
2024
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (0 bygninger)
0 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
95 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?