Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3174690ESR860-036580

Burskovvej 201

9830 Tårs
Hjørring Den sydøstlige Del, Ugilt, 1e (Landzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal1.825.174 m²

Via Resights kan du få alle oplysninger om grunden på Burskovvej 201, 9830 Tårs. Undersøg grundens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Grunden er lokaliseret på Burskovvej 201, 9830 Tårs. Den seneste transaktion fandt sted den 1. januar 1984, hvor Børglum Klosterskov A/S erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,75 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 13,6 mio. kr.

Fakta om Burskovvej 201, 9830 Tårs

Grunden er placeret på Burskovvej 201, 9830 Tårs.

Egenskaber

Grundens hovedsagelige benyttelse er "ikke angivet". I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 28.808 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 1,75 mio. kr. ved seneste tinglyste handel d. 1. januar 1984. Det giver en kvadratmeterpris på 0 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 13,6 mio. kr.

Ejerinfo

Grunden er officielt ejet af Børglum Klosterskov A/S, der først og fremmest beskæftiger sig med dyrkning af træer og andre skovbrugsaktiviteter, mens Ida Tesdorpf Engel Tillisch er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt fem ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 70 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Ida Tesdorpf Engel Tillisch, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Ida Tesdorpf Engel Tillisch i alt ni ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Børglum Klosterskov A/S ejer Burskovvej 201, 9830 Tårs.

Grundarealet er 1,82 mio. m² på Burskovvej 201, 9830 Tårs.

Prisen var 1,75 mio. kr., da Burskovvej 201, 9830 Tårs senest blev handlet i 1984.

13,6 mio. kr. er vurdering på Burskovvej 201, 9830 Tårs.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis