Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5111082ESR561-015325

Bryndumvej 23

6715 Esbjerg N
Esbjerg Gjesing By, Bryndum, 15dp (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1962
Bebyggelsesprocent22%

Areal

Grundareal757 m²
Bygningsareal166 m²
Beboelsesareal166 m²
Areal af kælder55 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Bryndumvej 23, Tarp, 6715 Esbjerg N. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Bryndumvej 23, Tarp, 6715 Esbjerg N kan du finde ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 166 m² og blev opført i 1962 på en 757 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 752.000 kr.

Fakta om Bryndumvej 23, Tarp, 6715 Esbjerg N

Villaen er beliggende på Bryndumvej 23, Tarp, 6715 Esbjerg N og har et samlet bygningsareal á 166 m². Hovedbygningen, der er opført i 1962, blev senest moderniseret i 1975 og er beliggende på en 757 m² stor grund. Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 166 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er derudover en kælder, der udgør 55 m². Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 7.870 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 2,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 752.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Bryndumvej 23, Tarp, 6715 Esbjerg N.

Enhedens BBR-areal er 166 m² på Bryndumvej 23, Tarp, 6715 Esbjerg N.

Den primære bygning blev opført i 1962 på Bryndumvej 23, Tarp, 6715 Esbjerg N.

2,25 mio. kr. er vurdering på Bryndumvej 23, Tarp, 6715 Esbjerg N.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis