Gennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Bryggen 5, st. th, 6950 Ringkøbing. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er lokaliseret på Bryggen 5, st. th, 6950 Ringkøbing. Den seneste handel fandt sted den 28. juni 2007, hvor DML-EJENDOMME A/S sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,33 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,76 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,3 mio. kr.
Fakta om Bryggen 5, st. th, 6950 Ringkøbing
Ejerlejligheden ligger på Bryggen 5, st. th, 6950 Ringkøbing. Lejligheden har 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 121 m², hvoraf 113 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 2 etager. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.362 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 28. juni 2007, hvor prisen var 1,33 mio. kr. Det giver en kvadratmeterpris på 11.033 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,76 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,3 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af DML-EJENDOMME A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med administration af fast ejendom på kontraktbasis, mens MALGAARD LAURIDSEN HOLDING A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 31 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 47 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren Malgaard Lauridsen, der også fungerer som direktør.
Ofte stillede spørgsmål
DML-EJENDOMME A/S ejer Bryggen 5, st. th, 6950 Ringkøbing.
Den primære bygning blev opført i 2001 på Bryggen 5, st. th, 6950 Ringkøbing.
Prisen var 1,33 mio. kr., da Bryggen 5, st. th, 6950 Ringkøbing senest blev handlet i 2007.
2,76 mio. kr. er vurdering på Bryggen 5, st. th, 6950 Ringkøbing.