Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE8325762ESR580-017260

Brunbjergvej 93

6200 Aabenraa
Aabenraa Skovby, Løjt, 55 (Landzone) Stuehus til landbrugsejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1967

Areal

Grundareal108.590 m²
Bygningsareal364 m²
Beboelsesareal148 m²
Erhvervsareal216 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om grunden på Brunbjergvej 93, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa. Se grundens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Grunden ligger på Brunbjergvej 93, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa. Grunden udgør et samlet areal på 108.590 m². Den 1. april 1995 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 620.000 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 2,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 516.700 kr.

Fakta om Brunbjergvej 93, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa

Industrigrunden er beliggende på Brunbjergvej 93, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa og består af fire bygninger med et samlet bygningsareal på 364 m² udgjort af en beboelsesenhed og to erhvervsenheder. Grunden udgør 108.590 m² spredt på fem matrikler.

Egenskaber

Den primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Grundens primære benyttelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.261 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 620.000 kr. ved seneste tinglyste handel d. 1. april 1995. Det giver en kvadratmeterpris på 1.387 kr. Industrigrunden er af det offentlige vurderet til 2,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 516.700 kr.

Ejerinfo

Industrigrunden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Brunbjergvej 93, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa.

Grundarealet er 108.590 m² på Brunbjergvej 93, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa.

Den primære bygning blev opført i 1967 på Brunbjergvej 93, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa.

Prisen var 620.000 kr., da Brunbjergvej 93, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa senest blev handlet i 1995.

2,15 mio. kr. er vurdering på Brunbjergvej 93, Løjt Kirkeby, 6200 Aabenraa.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis