Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3286509ESR851-029974

Brorholtvej 50

9430 Vadum
Aalborg Torpet By, Vadum, 31l (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1944
Bebyggelsesprocent6%

Areal

Grundareal2.000 m²
Bygningsareal120 m²
Beboelsesareal120 m²

Få alle oplysninger om Brorholtvej 50, 9430 Vadum på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Brorholtvej 50, 9430 Vadum ligger ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal á 120 m² og blev opført i 1944 på en 2.000 m² stor grund. Den 1. oktober 2016 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 315.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,17 mio. kr., hvoraf grunden udgør 603.000 kr.

Fakta om Brorholtvej 50, 9430 Vadum

Villaen ligger placeret på Brorholtvej 50, 9430 Vadum og har et samlet bygningsareal på 120 m². Hovedbygningen, der er bygget i 1944, blev senest moderniseret i 2024 og er lokaliseret på en 2.000 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 120 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af letbetonsten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Ejendommens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.768 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. oktober 2016, hvor værdiansættelsen på ejendommen var 315.000 kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte ejendommen af Next-Data ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 2.625 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,17 mio. kr., hvoraf grunden udgør 603.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Brorholtvej 50, 9430 Vadum.

Enhedens BBR-areal er 120 m² på Brorholtvej 50, 9430 Vadum.

Den primære bygning blev opført i 1944 på Brorholtvej 50, 9430 Vadum.

Prisen var 315.000 kr., da Brorholtvej 50, 9430 Vadum senest blev handlet i 2016.

1,17 mio. kr. er vurdering på Brorholtvej 50, 9430 Vadum.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis