Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4279674ESR740-005405

Brombærvej 26

8600 Silkeborg
Silkeborg Hårup By, Linå, 6et (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1972
Bebyggelsesprocent14%

Areal

Grundareal940 m²
Bygningsareal136 m²
Beboelsesareal136 m²

Få alle oplysninger om Brombærvej 26, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Brombærvej 26, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg. I 1972 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 136 m² på en 940 m² stor grund. Den 23. november 2023 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2,5 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,63 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,67 mio. kr.

Fakta om Brombærvej 26, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg

Villaen ligger placeret på Brombærvej 26, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg og har et samlet bygningsareal á 136 m². Den primære bygning er opført i 1972 og ligger på en 940 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 136 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Hovedbygningen fik senest i 2023 tildelt et energimærke C. Den primære benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 15.122 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 23. november 2023, hvor værdiansættelsen på villaen var 2,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 18.382 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,63 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,67 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Brombærvej 26, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg.

Enhedens BBR-areal er 136 m² på Brombærvej 26, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg.

Den primære bygning blev bygget i 1972 på Brombærvej 26, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg.

Prisen var 2,5 mio. kr., da Brombærvej 26, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg senest blev handlet i 2023.

2,63 mio. kr. er vurdering på Brombærvej 26, Sejs-Svejbæk, 8600 Silkeborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis