Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2640716ESR461-505368

Brolandvej 63B

5320 Agedrup
Odense Agedrup By, Agedrup, 2ca (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1981
Bebyggelsesprocent17%

Areal

Grundareal713 m²
Bygningsareal111 m²
Beboelsesareal111 m²

Få alle informationer om Brolandvej 63B, Agedrup, 5320 Agedrup på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Brolandvej 63B, Agedrup, 5320 Agedrup kan du finde ejendommen. I 1981 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 111 m² på en 713 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 5. juli 2005, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,13 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,44 mio. kr., hvoraf grunden udgør 658.000 kr.

Fakta om Brolandvej 63B, Agedrup, 5320 Agedrup

Villaen har et samlet bygningsareal på 111 m² og ligger placeret på Brolandvej 63B, Agedrup, 5320 Agedrup. Den primære bygning er bygget i 1981 og befinder sig på en 713 m² stor grund. Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 111 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 8.808 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 5. juli 2005, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,13 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 9.458 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,44 mio. kr., hvoraf grunden udgør 658.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Brolandvej 63B, Agedrup, 5320 Agedrup.

Enhedens BBR-areal er 111 m² på Brolandvej 63B, Agedrup, 5320 Agedrup.

Den primære bygning blev bygget i 1981 på Brolandvej 63B, Agedrup, 5320 Agedrup.

Prisen var 1,13 mio. kr., da Brolandvej 63B, Agedrup, 5320 Agedrup senest blev handlet i 2005.

1,44 mio. kr. er vurdering på Brolandvej 63B, Agedrup, 5320 Agedrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis