Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE8254725ESR461-663052

Brolandvej 101D

5320 Agedrup
Odense Agedrup By, Agedrup, 16f (Byzone) Række-, kæde- eller dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1999
Bebyggelsesprocent40%

Areal

Grundareal351 m²
Bygningsareal85 m²
Beboelsesareal142 m²
Areal af udnyttet tagetage57 m²

Via Resights kan du få alle oplysninger om huset på Brolandvej 101D, Agedrup, 5320 Agedrup. Se husets seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Huset er placeret på Brolandvej 101D, Agedrup, 5320 Agedrup. Huset har et bygningsareal á 85 m² og blev opført i 1999 på en 351 m² stor grund. Den 10. juli 2022 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 1,8 mio. kr. Huset er af det offentlige vurderet til 1,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 380.000 kr.

Fakta om Brolandvej 101D, Agedrup, 5320 Agedrup

Rækkehuset ligger placeret på Brolandvej 101D, Agedrup, 5320 Agedrup og har et samlet bygningsareal á 85 m². Hovedbygningen er opført i 1999 og er lokaliseret på en 351 m² stor grund. Huset fordeler sig på 7 værelser og har et BBR-areal på 142 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets primære bygning er bygget i ét plan. Der er desuden en udnyttet tagetage, der består af 57 m². I forhold til rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære bygning blev senest i 2022 tildelt et energimærke C. Husets primære anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.879 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 10. juli 2022, hvor værdiansættelsen på rækkehuset var 1,8 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 12.676 kr. Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 1,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 380.000 kr.

Ejerinfo

Rækkehuset er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Brolandvej 101D, Agedrup, 5320 Agedrup.

Enhedens BBR-areal er 142 m² på Brolandvej 101D, Agedrup, 5320 Agedrup.

Den primære bygning blev bygget i 1999 på Brolandvej 101D, Agedrup, 5320 Agedrup.

Prisen var 1,8 mio. kr., da Brolandvej 101D, Agedrup, 5320 Agedrup senest blev handlet i 2022.

1,75 mio. kr. er vurdering på Brolandvej 101D, Agedrup, 5320 Agedrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis