Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3025230ESR479-202021

Broholm Kohavevej 4

5884 Gudme
Svendborg Gudme By, Gudme, 25g (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1942
Bebyggelsesprocent2%

Areal

Grundareal13.904 m²
Bygningsareal144 m²
Beboelsesareal180 m²
Areal af udnyttet tagetage36 m²

Få alle oplysninger om Broholm Kohavevej 4, 5884 Gudme på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Broholm Kohavevej 4, 5884 Gudme. I 1942 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 144 m² på en 13.904 m² stor grund. Den 1. juli 1990 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 750.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,62 mio. kr., hvoraf grunden udgør 688.000 kr.

Fakta om Broholm Kohavevej 4, 5884 Gudme

Villaen har et samlet bygningsareal á 144 m² og ligger på Broholm Kohavevej 4, 5884 Gudme. Den primære bygning er bygget i 1942 og er lokaliseret på en 13.904 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 180 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Der er desuden en udnyttet tagetage, der er 36 m². Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.956 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste transaktion er fra d. 1. juli 1990, hvor prisen var 750.000 kr. Det giver en kvadratmeterpris på 2.225 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,62 mio. kr., hvoraf grunden udgør 688.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Broholm Kohavevej 4, 5884 Gudme.

Enhedens BBR-areal er 180 m² på Broholm Kohavevej 4, 5884 Gudme.

Den primære bygning blev bygget i 1942 på Broholm Kohavevej 4, 5884 Gudme.

Prisen var 750.000 kr., da Broholm Kohavevej 4, 5884 Gudme senest blev handlet i 1990.

1,62 mio. kr. er vurdering på Broholm Kohavevej 4, 5884 Gudme.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis