Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE351095ESR751-856490

Brobjerg Parkvej 3, 1 4

8250 Egå
Aarhus Egå By, Egå, 12eq (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1987

Areal

Beboelsesareal70 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Brobjerg Parkvej 3, 1. 4, 8250 Egå. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Brobjerg Parkvej 3, 1. 4, 8250 Egå. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,71 mio. kr., hvoraf grunden udgør 995.000 kr.

Fakta om Brobjerg Parkvej 3, 1. 4, 8250 Egå

Ejerlejligheden er placeret på Brobjerg Parkvej 3, 1. 4, 8250 Egå. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 70 m², mens det tinglyste areal udgør 66 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden anvendes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.564 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,71 mio. kr., hvoraf grunden udgør 995.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af CHR. BÆRENTSEN A/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens CHR. BÆRENTSEN HOLDING A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 60,000 %-80,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 215 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 243 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Eva Bærentsen Johnsen, der også agerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har CHR. BÆRENTSEN HOLDING A/S i alt 251 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

CHR. BÆRENTSEN A/S ejer Brobjerg Parkvej 3, 1. 4, 8250 Egå.

Den primære bygning blev opført i 1987 på Brobjerg Parkvej 3, 1. 4, 8250 Egå.

1,71 mio. kr. er vurdering på Brobjerg Parkvej 3, 1. 4, 8250 Egå.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis