Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5197942ESR575-087308

Bredgade 2A

6630 Rødding
Vejen Rødding Ejerlav, Rødding, 1051 (Byzone) Detailhandel
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1922
Bebyggelsesprocent74%

Areal

Grundareal917 m²
Bygningsareal674 m²
Erhvervsareal674 m²
Areal af kælder120 m²

Via Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Bredgade 2A, 6630 Rødding. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Bredgade 2A, 6630 Rødding. I 1922 blev ejendommen opført med et bygningsareal á 674 m² på en 917 m² stor grund. Den 1. juli 2005 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 3,2 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 550.200 kr.

Fakta om Bredgade 2A, 6630 Rødding

Industriejendommen er placeret på Bredgade 2A, 6630 Rødding og består af én bygning med et samlet bygningsareal på 674 m² udgjort af fem erhvervsenheder. Bygningen, der er opført i 1922, blev senest moderniseret i 1988 og ligger på en 917 m² stor grund.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 2 plan. Der er i øvrigt en udnyttet kælder på 120 m². Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til handel og/eller kontor. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 11.202 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 1. juli 2005, hvor værdiansættelsen på industriejendommen var 3,2 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 4.747 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 2,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 550.200 kr.

Ejerinfo

Industriejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Bredgade 2A, 6630 Rødding.

Ejendommens BBR-areal er 674 m² på Bredgade 2A, 6630 Rødding.

Den primære bygning blev opført i 1922 på Bredgade 2A, 6630 Rødding.

Prisen var 3,2 mio. kr., da Bredgade 2A, 6630 Rødding senest blev handlet i 2005.

2,25 mio. kr. er vurdering på Bredgade 2A, 6630 Rødding.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis