Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2167442ESR265-195280

Bredekæret 27

4000 Roskilde
Roskilde St. Valby By, Ågerup, 4bk (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1992
Bebyggelsesprocent20%

Areal

Grundareal820 m²
Bygningsareal147 m²
Beboelsesareal147 m²

Få alle oplysninger om Bredekæret 27, Store Valby, 4000 Roskilde på Resights. Undersøg ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Bredekæret 27, Store Valby, 4000 Roskilde. I 1992 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 147 m² på en 820 m² stor grund. Den 15. november 2016 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2,9 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,19 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,07 mio. kr.

Fakta om Bredekæret 27, Store Valby, 4000 Roskilde

Villaen ligger placeret på Bredekæret 27, Store Valby, 4000 Roskilde og har et samlet bygningsareal på 147 m². Hovedbygningen er opført i 1992 og ligger på en 820 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 147 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære bygning blev senest i 2016 tildelt et energimærke D. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 19.162 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 15. november 2016, hvor værdiansættelsen på villaen var 2,9 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 18.012 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 4,19 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,07 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Bredekæret 27, Store Valby, 4000 Roskilde.

Enhedens BBR-areal er 147 m² på Bredekæret 27, Store Valby, 4000 Roskilde.

Den primære bygning blev bygget i 1992 på Bredekæret 27, Store Valby, 4000 Roskilde.

Prisen var 2,9 mio. kr., da Bredekæret 27, Store Valby, 4000 Roskilde senest blev handlet i 2016.

4,19 mio. kr. er vurdering på Bredekæret 27, Store Valby, 4000 Roskilde.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis