Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2651820ESR461-597211

Bredagerløkken 3

5220 Odense SØ
Odense Landkildegård, Fraugde, 1dm (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1987
Bebyggelsesprocent14%

Areal

Grundareal1.917 m²
Bygningsareal266 m²
Beboelsesareal266 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om huset på Bredagerløkken 3, Tornbjerg, 5220 Odense SØ. Se husets sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Huset er placeret på Bredagerløkken 3, Tornbjerg, 5220 Odense SØ. I 1987 blev huset opført og har i dag et bygningsareal på 266 m² på en 1.917 m² stor grund. Den 1. maj 1983 fandt den seneste transaktion sted, da FYNS ALMENNYTTIGE BOLIGSELSKAB erhvervede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 7,4 mio. kr. Huset er af det offentlige vurderet til 112 mio. kr., hvoraf grunden udgør 53,4 mio. kr.

Fakta om Bredagerløkken 3, Tornbjerg, 5220 Odense SØ

Rækkehuset ligger placeret på Bredagerløkken 3, Tornbjerg, 5220 Odense SØ og har et samlet bygningsareal á 266 m². Den primære bygning er opført i 1987 og er beliggende på en 1.917 m² stor grund. Huset fordeler sig på 11 værelser og har et BBR-areal på 266 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets hovedbygning er bygget i ét plan. Ser man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Bygningen fik senest i 2023 tildelt et energimærke C, og husets årlige energiforbrug er beregnet til kr. 38900. Husets primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1,09 mio. kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. maj 1983, hvor værdiansættelsen var 7,4 mio. kr. Det giver en kvadratmeterpris på 27.828 kr. Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 112 mio. kr., hvoraf grunden udgør 53,4 mio. kr.

Ejerinfo

Rækkehuset er ejet af FYNS ALMENNYTTIGE BOLIGSELSKAB.

Ofte stillede spørgsmål

FYNS ALMENNYTTIGE BOLIGSELSKAB ejer Bredagerløkken 3, Tornbjerg, 5220 Odense SØ.

Enhedens BBR-areal er 266 m² på Bredagerløkken 3, Tornbjerg, 5220 Odense SØ.

Den primære bygning blev bygget i 1987 på Bredagerløkken 3, Tornbjerg, 5220 Odense SØ.

Prisen var 7,4 mio. kr., da Bredagerløkken 3, Tornbjerg, 5220 Odense SØ senest blev handlet i 1983.

112 mio. kr. er vurdering på Bredagerløkken 3, Tornbjerg, 5220 Odense SØ.

Prøv gratis

Prøv gratis