Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4364762ESR630-021337

Bredager 49

7120 Vejle Øst
Vejle Bredballe By, Bredballe, 11lm (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1978
Bebyggelsesprocent15%

Areal

Grundareal705 m²
Bygningsareal105 m²
Beboelsesareal105 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Bredager 49, 7120 Vejle Øst. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Bredager 49, 7120 Vejle Øst. I 1978 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 105 m² på en 705 m² stor grund. Den 28. januar 2026 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2,5 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,78 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,07 mio. kr.

Fakta om Bredager 49, 7120 Vejle Øst

Villaen er beliggende på Bredager 49, 7120 Vejle Øst og har et samlet bygningsareal på 105 m². Den primære bygning er bygget i 1978 og ligger på en 705 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 105 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære bygning fik senest i 2026 tildelt et energimærke E. Ejendommen anvendes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 15.068 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 28. januar 2026, hvor værdiansættelsen på villaen var 2,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 23.809 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,78 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,07 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Bredager 49, 7120 Vejle Øst.

Enhedens BBR-areal er 105 m² på Bredager 49, 7120 Vejle Øst.

Den primære bygning blev bygget i 1978 på Bredager 49, 7120 Vejle Øst.

Prisen var 2,5 mio. kr., da Bredager 49, 7120 Vejle Øst senest blev handlet i 2026.

1,78 mio. kr. er vurdering på Bredager 49, 7120 Vejle Øst.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis