Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4333948ESR766-011694

Bråskovvej 43

8783 Hornsyld
Hedensted Bråskovgård, Stenderup, 1as (Landzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal87 m²

Få alle oplysninger om Bråskovvej 43, Bråskov, 8783 Hornsyld på Resights. Se grundens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Grunden er lokaliseret på Bråskovvej 43, Bråskov, 8783 Hornsyld. Den seneste handel fandt sted den 9. september 2019, hvor Hedensted Kommune erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 150.000 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 818.000 kr.

Fakta om Bråskovvej 43, Bråskov, 8783 Hornsyld

Grunden er beliggende på Bråskovvej 43, Bråskov, 8783 Hornsyld.

Egenskaber

Grundens hovedsagelige benyttelse er "ikke angivet". I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 9. september 2019, hvor værdiansættelsen var 150.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor Hedensted Kommune købte grunden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 1.724 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 818.000 kr.

Ejerinfo

Grunden er ejet af Hedensted Kommune, der primært beskæftiger sig med generelle offentlige forvaltningsaktiviteter.

Ofte stillede spørgsmål

Hedensted Kommune ejer Bråskovvej 43, Bråskov, 8783 Hornsyld.

Grundarealet er 87 m² på Bråskovvej 43, Bråskov, 8783 Hornsyld.

Prisen var 150.000 kr., da Bråskovvej 43, Bråskov, 8783 Hornsyld senest blev handlet i 2019.

818.000 kr. er vurdering på Bråskovvej 43, Bråskov, 8783 Hornsyld.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis