Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE1341221ESR430-000264

Brandholmvej 3B

5672 Broby
Faaborg-Midtfyn Ståby By, Nr. Broby, 5a (Landzone) Stuehus til landbrugsejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1982
Bebyggelsesprocent1%

Areal

Grundareal174.573 m²
Bygningsareal1.506 m²
Beboelsesareal197 m²
Erhvervsareal1.347 m²
Areal af udnyttet tagetage38 m²
Areal af kælder13 m²

Resights giver dig alle oplysninger om grunden på Brandholmvej 3B, Ståby, 5672 Broby. Se grundens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Grunden ligger på Brandholmvej 3B, Ståby, 5672 Broby. Grunden er et samlet areal på 174.573 m². Den seneste handel fandt sted den 1. juni 1999, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig grunden via en familieoverdragelse til en værdi á 2 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 5,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 936.500 kr.

Fakta om Brandholmvej 3B, Ståby, 5672 Broby

Industrigrunden er placeret på Brandholmvej 3B, Ståby, 5672 Broby og består af syv bygninger med et samlet bygningsareal på 1.506 m² udgjort af en beboelsesenhed og tre erhvervsenheder. Grunden udgør 174.573 m² spredt på tre jordstykker.

Egenskaber

Den hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære anvendelse af grunden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.990 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 2 mio. kr. ved seneste tinglyste transaktion d. 1. juni 1999. Det giver en kvadratmeterpris på 1.295 kr. Industrigrunden er af det offentlige vurderet til 5,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 936.500 kr.

Ejerinfo

Industrigrunden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Brandholmvej 3B, Ståby, 5672 Broby.

Grundarealet er 174.573 m² på Brandholmvej 3B, Ståby, 5672 Broby.

Den primære bygning blev bygget i 1982 på Brandholmvej 3B, Ståby, 5672 Broby.

Prisen var 2 mio. kr., da Brandholmvej 3B, Ståby, 5672 Broby senest blev handlet i 1999.

5,5 mio. kr. er vurdering på Brandholmvej 3B, Ståby, 5672 Broby.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis