Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE386843ESR851-616310

Boulevarden 20B, 2 mf

9000 Aalborg
Aalborg Aalborg Bygrunde, 501a (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1912

Areal

Beboelsesareal132 m²

Få alle oplysninger om Boulevarden 20B, 2. mf, 9000 Aalborg på Resights. Se lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Boulevarden 20B, 2. mf, 9000 Aalborg. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,68 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,22 mio. kr.

Fakta om Boulevarden 20B, 2. mf, 9000 Aalborg

Ejerlejligheden ligger på Boulevarden 20B, 2. mf, 9000 Aalborg. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 132 m², mens det tinglyste areal udgør 126 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 etager. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens primære benyttelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.546 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,68 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,22 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er ejet af Odd Fellow Palæet i Aalborg, der hovedsageligt beskæftiger sig med andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n..

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Boulevarden 20B, 2. mf, 9000 Aalborg.

Den primære bygning blev opført i 1912 på Boulevarden 20B, 2. mf, 9000 Aalborg.

2,68 mio. kr. er vurdering på Boulevarden 20B, 2. mf, 9000 Aalborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis