Få alle oplysninger om Boulevarden 19, 9740 Jerslev J på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Boulevarden 19, 9740 Jerslev J ligger ejendommen. I 1971 blev ejendommen opført med et bygningsareal på 744 m² på en 2.176 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,6 mio. kr., hvoraf grunden udgør 184.900 kr.
Fakta om Boulevarden 19, 9740 Jerslev J
Industriejendommen er placeret på Boulevarden 19, 9740 Jerslev J og består af tre bygninger med et samlet bygningsareal på 744 m² fordelt på tre erhvervsenheder. Hovedbygningen, der er opført i 1971, blev senest moderniseret i 2004 og er beliggende på en 2.176 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Hovedbygningen blev senest i 2022 tildelt et energimærke D. Den primære anvendelse af ejendommen er til handel og/eller kontor. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.774 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 1,6 mio. kr., hvoraf grunden udgør 184.900 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af COOP DANMARK A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med detailhandel med dagligvarer i supermarkeder og købmandsbutikker, mens OK A.M.B.A. er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 50,000 %-67,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer har i alt 340 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 6,09 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Thor Skov Jørgensen, der også agerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har OK A.M.B.A. i alt 565 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
COOP DANMARK A/S ejer Boulevarden 19, 9740 Jerslev J.
Ejendommens BBR-areal er 744 m² på Boulevarden 19, 9740 Jerslev J.
Den primære bygning blev opført i 1971 på Boulevarden 19, 9740 Jerslev J.
1,6 mio. kr. er vurdering på Boulevarden 19, 9740 Jerslev J.