Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5312160ESR265-154549

Boserupvej 81

4000 Roskilde
Roskilde Boserup, Roskilde Jorder, 3d (Landzone) Ferieformål
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2021
Bebyggelsesprocent12%

Areal

Grundareal2.887 m²
Bygningsareal332 m²
Erhvervsareal332 m²

Få alle informationer om Boserupvej 81, 4000 Roskilde på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Boserupvej 81, 4000 Roskilde. I 2021 blev ejendommen opført med et bygningsareal på 332 m² på en 2.887 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,15 mio. kr.

Fakta om Boserupvej 81, 4000 Roskilde

Ferieejendommen er beliggende på Boserupvej 81, 4000 Roskilde og består af én bygning på 332 m² fordelt på én erhvervsenhed. Hovedbygningen er bygget i 2021 og er beliggende på en 2.887 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Bygningen blev senest i 2021 tildelt et energimærke A2015, og ejendommens årlige energiforbrug er estimeret til kr. 7900. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til fritidsformål (ferie). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 14.796 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ferieejendommen er af det offentlige vurderet til 1,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,15 mio. kr.

Ejerinfo

Ejendommen er ejet af Københavns Kommune, der først og fremmest beskæftiger sig med generelle offentlige forvaltningsaktiviteter.

Ofte stillede spørgsmål

Københavns Kommune ejer Boserupvej 81, 4000 Roskilde.

Ejendommens BBR-areal er 332 m² på Boserupvej 81, 4000 Roskilde.

Den primære bygning blev opført i 2021 på Boserupvej 81, 4000 Roskilde.

1,15 mio. kr. er vurdering på Boserupvej 81, 4000 Roskilde.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis