Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE403449ESR851-615688

Borgmester Jørgensens Vej 1A

9000 Aalborg
Aalborg Sohngårdsholm Hgd., Aalborg Jorder, 1agz (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1877

Areal

Beboelsesareal151 m²

Få alle informationer om Borgmester Jørgensens Vej 1A, 9000 Aalborg på Resights. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Borgmester Jørgensens Vej 1A, 9000 Aalborg. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 4,19 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,32 mio. kr.

Fakta om Borgmester Jørgensens Vej 1A, 9000 Aalborg

Ejerlejligheden er placeret på Borgmester Jørgensens Vej 1A, 9000 Aalborg. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 151 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 3 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejligheden anvendes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 7.872 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 4,19 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,32 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af HLP SOHNGAARDSHOLM ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens H. LYNGBY PEDERSEN HOLDING A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt seks ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 17,8 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jens Rytter Andersen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har H. LYNGBY PEDERSEN HOLDING A/S i alt 277 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

HLP SOHNGAARDSHOLM ApS ejer Borgmester Jørgensens Vej 1A, 9000 Aalborg.

Den primære bygning blev bygget i 1877 på Borgmester Jørgensens Vej 1A, 9000 Aalborg.

4,19 mio. kr. er vurdering på Borgmester Jørgensens Vej 1A, 9000 Aalborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis