Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5446795ESR440-000348

Borgmester Hansensvej 34

5300 Kerteminde
Kerteminde Kerteminde Markjorder, 27f (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1969
Bebyggelsesprocent24%

Areal

Grundareal794 m²
Bygningsareal187 m²
Beboelsesareal161 m²

Få alle oplysninger om Borgmester Hansensvej 34, 5300 Kerteminde på Resights. Se ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Borgmester Hansensvej 34, 5300 Kerteminde. Ejendommen har et bygningsareal på 187 m² og blev opført i 1969 på en 794 m² stor grund. Den 1. november 1976 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 420.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,32 mio. kr., hvoraf grunden udgør 785.000 kr.

Fakta om Borgmester Hansensvej 34, 5300 Kerteminde

Villaen er beliggende på Borgmester Hansensvej 34, 5300 Kerteminde og har et samlet bygningsareal á 187 m². Den primære bygning, der er opført i 1969, blev senest ombygget i 2008 og er beliggende på en 794 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 161 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 11.772 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 420.000 kr. i den seneste tinglyste transaktion d. 1. november 1976. Det giver en kvadratmeterpris på 2.210 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,32 mio. kr., hvoraf grunden udgør 785.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Borgmester Hansensvej 34, 5300 Kerteminde.

Enhedens BBR-areal er 161 m² på Borgmester Hansensvej 34, 5300 Kerteminde.

Den primære bygning blev bygget i 1969 på Borgmester Hansensvej 34, 5300 Kerteminde.

Prisen var 420.000 kr., da Borgmester Hansensvej 34, 5300 Kerteminde senest blev handlet i 1976.

2,32 mio. kr. er vurdering på Borgmester Hansensvej 34, 5300 Kerteminde.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis