Få alle informationer om Borgmester Hans Nielsens Vej 2, 2620 Albertslund på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Borgmester Hans Nielsens Vej 2, 2620 Albertslund ligger ejendommen. I 1948 blev ejendommen opført med et bygningsareal på 38 m² på en 34.619 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 420.000 kr., hvoraf grunden udgør 260.700 kr.
Fakta om Borgmester Hans Nielsens Vej 2, 2620 Albertslund
Industriejendommen er beliggende på Borgmester Hans Nielsens Vej 2, 2620 Albertslund og består af én bygning på 38 m² udgjort af én erhvervsenhed. Bygningen, der er opført i 1948, blev senest istandsat i 1983 og liggende på en 34.619 m² stor grund, der er spredt på to jordstykker.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Der er derudover en kælder, der består af 38 m². Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Ejendommen anvendes hovedsageligt til energi og forsyning. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 8.848 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 420.000 kr., hvoraf grunden udgør 260.700 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af HOFOR VAND KØBENHAVN A/S, der primært beskæftiger sig med vandforsyning, mens HOFOR VAND HOLDING A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer har i alt 185 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 7,51 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Rebekka Auken Nymark, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har HOFOR VAND HOLDING A/S i alt 206 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Borgmester Hans Nielsens Vej 2, 2620 Albertslund.
Ejendommens BBR-areal er 38 m² på Borgmester Hans Nielsens Vej 2, 2620 Albertslund.
Den primære bygning blev bygget i 1948 på Borgmester Hans Nielsens Vej 2, 2620 Albertslund.
420.000 kr. er vurdering på Borgmester Hans Nielsens Vej 2, 2620 Albertslund.