Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100357017ESR101-045621

Bomhusvej 18G, 2 tv

2100 København Ø
København Emdrup, København, 1060b (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2021

Areal

Beboelsesareal71 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Bomhusvej 18G, 2. tv, 2100 København Ø. Se lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Bomhusvej 18G, 2. tv, 2100 København Ø. Den seneste transaktion fandt sted den 1. december 2021, hvor Trikotageparken ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 398 mio. kr.

Fakta om Bomhusvej 18G, 2. tv, 2100 København Ø

Ejerlejligheden er placeret på Bomhusvej 18G, 2. tv, 2100 København Ø. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 71 m², mens det tinglyste areal udgør 65 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 6 etager. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af levende tage. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 12.611 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 1. december 2021, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 398 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Trikotageparken ApS købte lejligheden af Bonava Danmark A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 79.210 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Trikotageparken ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens HECF Luxembourg Master 1 S.à r.l er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 57 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 498 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Staffan Erik Unge, der også opererer som direktør.

Ofte stillede spørgsmål

Trikotageparken ApS ejer Bomhusvej 18G, 2. tv, 2100 København Ø.

Den primære bygning blev bygget i 2021 på Bomhusvej 18G, 2. tv, 2100 København Ø.

Prisen var 398 mio. kr., da Bomhusvej 18G, 2. tv, 2100 København Ø senest blev handlet i 2021.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis