Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE9921448ESR219-153714

Bombakken 114

3320 Skævinge
Hillerød Skævinge By, Skævinge, 1by (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2007
Bebyggelsesprocent39%

Areal

Grundareal330 m²
Bygningsareal130 m²
Beboelsesareal130 m²

Resights giver dig alle informationer om huset på Bombakken 114, 3320 Skævinge. Se husets sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Bombakken 114, 3320 Skævinge finder du huset. I 2007 blev huset opført og har i dag et bygningsareal på 130 m² på en 330 m² stor grund. Huset er af det offentlige vurderet til 3,33 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,26 mio. kr.

Fakta om Bombakken 114, 3320 Skævinge

Rækkehuset ligger på Bombakken 114, 3320 Skævinge og har et samlet bygningsareal på 130 m². Den primære bygning er bygget i 2007 og befinder sig på en 330 m² stor grund. Huset fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 130 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets hovedbygning er bygget i ét plan. Kigger man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Den primære benyttelse af huset er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 7.312 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 3,33 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,26 mio. kr.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af Løgstrup Ejendomme ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens CHL HOLDING ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer har i alt 26 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 78 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Christian Løgstrup, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har CHL HOLDING ApS i alt 28 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Løgstrup Ejendomme ApS ejer Bombakken 114, 3320 Skævinge.

Enhedens BBR-areal er 130 m² på Bombakken 114, 3320 Skævinge.

Den primære bygning blev bygget i 2007 på Bombakken 114, 3320 Skævinge.

3,33 mio. kr. er vurdering på Bombakken 114, 3320 Skævinge.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis