Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4351267ESR630-037728

Bøllundvej 50

7323 Give
Vejle Ullerup By, Give, 1i (Landzone) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1941

Areal

Grundareal43.645 m²
Bygningsareal43 m²
Beboelsesareal43 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Bøllundvej 50, Ullerup, 7323 Give. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Bøllundvej 50, Ullerup, 7323 Give. I 1941 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 43 m² på en 43.645 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 1. januar 2005, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen via en familieoverdragelse til en værdi á 263.500 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 300.000 kr., hvoraf grunden udgør 119.000 kr.

Fakta om Bøllundvej 50, Ullerup, 7323 Give

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal á 43 m² og ligger placeret på Bøllundvej 50, Ullerup, 7323 Give. Enheden er opført i 1941 og befinder sig på en 43.645 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 43 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der ingen fast kogeinstallation, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og intet vandskyllende toilet. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommens primære anvendelse er til fritidsformål (feriehus). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.302 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. januar 2005, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 263.500 kr. i en familieoverdragelse, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 6.127 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 300.000 kr., hvoraf grunden udgør 119.000 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Bøllundvej 50, Ullerup, 7323 Give.

Enhedens BBR-areal er 43 m² på Bøllundvej 50, Ullerup, 7323 Give.

Den primære bygning blev opført i 1941 på Bøllundvej 50, Ullerup, 7323 Give.

Prisen var 263.500 kr., da Bøllundvej 50, Ullerup, 7323 Give senest blev handlet i 2005.

300.000 kr. er vurdering på Bøllundvej 50, Ullerup, 7323 Give.

Prøv gratis

Prøv gratis