kommunerne nedenfor.
Boholtevej 67, tv
4600 KøgeVia Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Boholtevej 67, 2. tv, 4600 Køge. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er lokaliseret på Boholtevej 67, 2. tv, 4600 Køge. Den seneste handel fandt sted den 12. juni 2019, hvor CSIHOLDING ApS sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,53 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 204.500 kr.
Fakta om Boholtevej 67, 2. tv, 4600 Køge
Ejerlejligheden ligger på Boholtevej 67, 2. tv, 4600 Køge. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 81 m², hvoraf 73 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 3 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.566 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 12. juni 2019, hvor værdiansættelsen var 1,53 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor CSIHOLDING ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 18.950 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 204.500 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af CSIHOLDING ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Christian Skotte Iversen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt seks ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 16,8 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Christian Skotte Iversen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Christian Skotte Iversen i alt ni ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Boholtevej 67, 2. tv, 4600 Køge?
CSIHOLDING ApS ejer Boholtevej 67, 2. tv, 4600 Køge.
Hvornår blev Boholtevej 67, 2. tv, 4600 Køge bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1966 på Boholtevej 67, 2. tv, 4600 Køge.
Hvad er Boholtevej 67, 2. tv, 4600 Køge værd?
Prisen var 1,53 mio. kr., da Boholtevej 67, 2. tv, 4600 Køge senest blev handlet i 2019.
Hvad er Boholtevej 67, 2. tv, 4600 Køge vurderet til?
1,05 mio. kr. er vurdering på Boholtevej 67, 2. tv, 4600 Køge.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.